Przybij Piątkę z Kartoniuszem

Czy zdarzyło Ci się zastanawiać, gdzie wyrzucić zużyty karton po napoju? Nie jesteś sam! Według badań przeprowadzonych przez Fundację ProKarton, 48% respondentów nadal boryka się z problemem prawidłowego sortowania odpadów. Dlatego firmy – od największych przedsiębiorstw, do najmniejszych rodzinnych biznesów, stawiają na edukację. Wśród nich jest także Tetra Pak.

Otwórz swoją lodówkę lub szafkę, zerknij na półkę w sklepie – soki, mleko czy napoje roślinne zamknięte są w opakowaniach kartonowych Tetra Pak. Korzystamy z nich codziennie, dlatego tak ważna jest wiedza, co zrobić z pustym opakowaniem.

Odpowiedź: Daj Mu Drugą Szansę!

Pod takim właśnie hasłem Tetra Pak edukuje młode pokolenie w zakresie poprawnego sortowania kartonów po napojach. Opakowania te powstają z takich surowców jak m.in. celuloza, a recykling pozwala nadać im drugie życie. Puste, zgniecione i zawsze zamknięte, gdy trafią do żółtego kosza, dzięki recyklingowi mogą powrócić np. jako chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe czy przybory szkolne.

Dodatkowo, Tetra Pak połączyła siły ze Stora Enso, by potroić możliwość recyklingu kartonów po płynnej żywności w Polsce dzięki oddaniu do użytku nowej linii recyklingu. Pozwala ona przetworzyć cały wolumen opakowań kartonowych kupowanych każdego roku w Polsce i odzyskać z nich cenne surowce. Dlatego tak istotne jest, by opakowanie trafiło do żółtego kosza na odpady.

Nasza uczelnia również przyłącza się do tej akcji! Na korytarzach naszej Alma Mater będziecie mogli spotkać sympatycznego robota Kartoniusza, którego misją jest edukacja w zakresie recyklingu i zbiórka pustych opakowań kartonowych po napojach. Jeśli więc akurat wypiliście sok lub napój roślinny zgniećcie opakowanie, zakręćcie je i oddajcie Kartoniuszowi. Czekamy także na Wasze zdjęcia z nim opatrzone #DajMuDrugąSzansę.

To nie wszystko! Zajrzyjcie na TikTok, gdzie również prowadzona jest ta kampania edukacyjna. A czeka tam challange mode przygotowany we współpracy z Jasperem, Gefi, Kubą Szmajkowskim oraz Sosną. Przyłączcie się do nich w jednym z czterech kroków: opróżnij opakowanie kartonowe po napoju, zgnieć, zakręć, wyrzuć do żółtego kosza na śmieci i dowiedz się, jakie przedmioty mogą powstać z recyklingu.

Te pozornie małe zmiany są znaczącymi krokami w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Scroll to Top